Video için AdSense Başvurusu Nasıl Yapılır?

Google Video için Adsense ürünü başvurusu yapmak için öncelikle Google Adsense hesabı sahibi olmanız gerekmektedir. Adsense sahibi olmadan Video için Adsense ürünü başvurusu yapamazsınız.

Google Adsense sahibiyseniz Video ürününüzü aktif etmek için yapmanız gereken işlemler sırasıyla şu şekildedir.

1 – Google Adsense hesabınıza giriş yaptığınızda sol menüden Reklamlarım altındaki ‘Diğer Ürünler’ başlığına tıklayınız.

2 – Açılan sayfada bulunan Video başlığı altındaki gerekli bilgilendirmeyi dikkatlice okuduktan sonra ‘Video için Adsense’e Başvur’ butonuna tıklayın.

Video için Adsense

3 – Açılan sayfadaki bilgilendirmeleri lütfen dikkatlice okuyun. Açılan sayfada adımlarla size aşağıda eklenen video reklam vast kodu verilecektir. Eğer bu koda ulaşamıyorsanız bundan sonraki işlemlere lütfen bizim yönlendirmemiz ile devam edin. Bu vast kod standarttır ve kontrol aşamasında değişmez. Google ekibi bu kod üzerinden sitenizden gelen trafiği kontrol ederek onay aşamasını tamamlayacaktır.

https://googleads.g.doubleclick.net/pagead/ads?ad_type=video&client=ca-video-pub-4968145218643279&videoad_start_delay=0&description_url=http%3A%2F%2Fwww.google.com&max_ad_duration=40000&adtest=on

Kodu kopyalayıp saklayın. Bu koda Vidyome site kayıt aşamasında ihtiyacınız olacak.

4. Vidyome Platformuna üye değilseniz öncelikle üyelik oluşturun ve e-posta adresinize gelen doğrulama e-postasından hesabınızı doğrulayın. Site kayıt aşamasında site adresinizi girdikten sonra kendi vast kodunuzu kullanmak için ÜCRETLİ seçeneğini tıklayın. Sitenizi eklerken ilk kayıt aşamasında 10 Bin gösterim hediye olarak tanımlanır. Bir paket satın alma işlemi yapmadığınız sürece tarafınıza ait kart bilgileri sistem tarafından istenmez. 10 Bin gösterim Google Adsense Video ürününüzü aktif etmeniz için size yeterli olacaktır. Daha sonraki aşamalarda ihtiyacınıza göre platform üzerinden paket satın alma işlemi yapabilirsiniz.

5. ÜCRETLİ seçeneğini tıklayarak alt satırda açtığınız reklam alanı kutularına Google ekibinin kontrol etmesi için size verilen vast kodunu giriniz. Kontrol aşamasında sadece Video Önü seçeneğini kullanacağız, Reklam Durumu ve Reklam Türünü aktif olarak işaretleyerek sitenizi kaydedin.

Vidyome Site Ekle

6. Video önü reklamlarınızın onay aşamasına girebilmesi için sitenizde kullanmak istediğiniz videonun yüklemesini yapınız. Kontrol aşamasında eklediğiniz videonun otomatik başlatma seçeneğini pasif hale getirin ve kaydet butonuna tıklayın. Platformun ürettiği embed kodunu ilgili haberinizin içeriğine yerleştirin.

* Video embed kodunu eklediğiniz sayfanın demo ya da test sayfası olmaması gerekmektedir. Bu sayfanın içeriklerinin başvuru yaptığınız sitenin genel yapısına uygun olması gerekiyor. Örneğin bir haber sitesi sahibiyseniz o habere ait bir video içeriği eklemeniz gerekmektedir. Ayrıca bu sayfaya 5 bin ila 10 bin arasında bir trafik de üretmeniz gerekiyor. Yayınlanan reklamların Google ekibi tarafından kontrolünün sağlanması için bu detaylar önemli. Aksi takdirde başvuru değerlendirmeye alınmaz.

7. Tüm aşamaları tamamlandıktan sonra incelenecek video içeriği eklediğiniz sayfanın linkini kopyalayarak aşağıdaki formu eksiksiz doldurmanız gerekiyor. Bireysel bir hesap sahibiyseniz Company alanına adınızı ve soyadınızı tekrar yazmanız yeterli olacaktır.
Example URL * seçeneğine sayfa içerik linkini yapıştıracaksınız. Tüm kutuları doldurduktan sonra formu submit ederek başvuru aşamasını tamamlayınız.

Video için Adsense Başvuru Formu Linki

Tüm bu işlemlerin tamamlanması bir hafta kadar bir zaman alabiliyor. Formu doldurduktan sonra ilgili videonun içeriğine trafik çekmeyi ihmal etmeyin. Aksi durumda başvurunuz değerlendirilmez.

Vidyome Platformuna Sizde Katılın

Vidyome Platformunun ayrıcalıklarından faydalanmak için ÜCRETSİZ ya da ÜCRETLİ kullanım seçenekleriyle kayıt olun. Video reklamlarınızda en yüksek CPM oranlarıyla kazanın.