Video Player Özellikleri

İzlenme Oranlarınızı ve Kazancınızı Arttırın

Kullanıcı dostu arayüzü ve kullanım seçenekleriyle video izlenme oranlarınızı artacaktır. Ziyaretçi trafiğinizin video reklamlarınıza olan ilgilisi ve etkileşimi doğrudan etkilenir.

 • Otomatik Başlat

  Otomatik yada kullanıcı etkileşimli başlatma.

 • Ses Ayarı

  Sesli yada sessiz başlatma, belirlenen ses ayarı ile başlatma.

 • Player Boyutlandırma

  Esnek yada ölçülendirilebilir player kullanımı.

 • Paylaş

  Twitter, Facebook ve Embed paylaş seçenekleri.

Tüm Cihazlara Uyumlu

HLS ve MPEG-DASH’ın tüm farklı tarayıcılarda, işletim sistemlerinde ve cihazlarda sorunsuz çalışır. Masaüstü, Mobil Web, Uygulama içi (iOS, Android), AMP, Facebook Articles ve dahası.

Full Reklam Desteği

HTML5 Player teknolojisi TO (tıklama oranı) değerinizi yüzde 10 değerinin üzerine taşır ve kazancınızı arttırır. Video ve Canlı Yayın içeriklerinde tüm video reklam ürün teknolojilerini desteklemektedir. (VAST, VPAID, Google IMA, VMAP ve diğerleri)

Özelleştirilebilir

Masaüstü ve Mobil cihazlarda otomatik başlatma, Ses ayarı, Esnek yada sabit ölçülerle boyutlandırma gibi bir çok özellik ile tüm platformlar için özelleştirebilme arayüz imkanı.

Canlı Yayın

RTMP ve M3U8 kaynak sağlayıcı linkleriniz ile tüm cihazlarda sorunsuz canlı yayın desteği sağlamaktadır. Canlı Yayın içeriğinden kazanç sağlamak isteyenler için video reklam desteği sunulmaktadır.

Facebook Instant Articles için Embed Oluşturma

Vidyome HTML5 Playerının FB Instant Articles içerisinde kullanımı için yapılması gerekenler.

Eklediğiniz videonun FB için oluşturulan embed kodunu Vidyome Platformundan kopyalayın.

Örnek Embed Kodu:

<figure class="op-interactive"><iframe class="no-margin" width="320" height="360">
<div id="vidyome-container"></div>
<script src="https://player.vidyome.com/vidyome/builds/player.js?v=177973153" id="vidyome-player" video-type="fbia" video-id="O1YyreL5hyP"></script>

Web sitenize eklediğiniz embed kodu ile FBIA içi embed kodu reklam özelliğinin desteklenebilmesi için farklı çalışmaktadır. Eğer bir yazılım ekibiniz varsa aşağıdaki PHP kod örneğini kullanarak web sitenizde eklediğiniz embed kodunu FBIA kullanımı için otomatik olarak düzenleyebilirsiniz.

Örnek PHP KOD:

$embedCode = '<iframe src="https://publishers.vidyome.com/video/O1YyreL5hyP/embed" width="100%" height="380" frameborder="0" scrolling="no" webkitallowfullscreen allowfullscreen></iframe>';
$fbiaEmbed = '<iframe class="no-margin" width="320" height="360"><div id="vidyome-container"></div>';
$pattern = '/(?:vidyome\.com\/(?:[^\/]+\/.+\/|(?:video)\/|.*[?&]v=)|vidyome\.com\/)([^"&?\/ ]{11})/i';
preg_match($pattern,$embedCode, $matches);
$fbiaEmbed.='<script src="https://player.vidyome.com/vidyome/builds/player.js" id="vidyome-player" video-type="fbia" video-id="'.$matches[1].'"></script>';
$fbiaEmbed.= '</iframe>';

Oluşan Vidyome embed kodunu manuel olarak FBIA içeriğinize eklemek isterseniz.

İlk olarak FBIA sayfasındaki Hızlı Makaleler yayınlama araçlarına giriniz.
Embed kodu ekleyeceğiniz içeriğin düzenleme iconuna tıklayınız.
Kopyaladığınız embed kodunu </header&rt; etiketinden sonra yapıştırın.
Kaydet butonuna tıklayarak değişikliğinizi kaydedin.

Kaydetme işleminden sonra ilgili içerik yayınlandan kalkacaktır. Yeniden yayına almak için içeriği listeden seçin ve yayınla butonuna tıklayın.

* FB Instant Articles içinde Vidyome Playerını kullanmak isteyen Video Portal ve Haber Sistemi sahiplerinin düzenlemesi otomatik olarak sistem tarafından yapılmaktadır.Güncelleme işlemleri için lütfen destek talebinde bulunun. Komisyonlu kurulumlar için info@vidyome.com eposta adresinden ya da Ücretsiz Site Kurulumu sayfasından bizimle iletişime geçin.